Ana Sayfa

 
       

    Anasayfa      Haber Detay Ekranı

 
   

BATAK TURNUVASI KURALLAR                               16.GELENEKSEL BUDAKDOĞANCA

EŞLİ BATAK  TURNUVASI

TARİH : 21 OCAK 2018

YER : BUDAKDOĞANCA KÖY KAHVESİ

Sevgili Dostlar;

2007 Yılından beri düzenli olarak organize ettiğimiz EŞLİ BATAK TURNUVALARIMIZIN 16. sini  2018 SÖMESTR TURNUVASI adı ile her yıl olduğu gibi Şehir dışında görev yapan öğretmenlerimiz ile üniversitelerde okuyan öğrencilerimizin de katılabilmesi için SÖMESTR TATİLİNDE PAZAR GÜNÜ (21/01/2017) düzenliyoruz.

Turnuvaya ilişkin bilgiler aşağıdaki gibidir.Turnuvaya ilişkin sorularınızı 2123540@gmail.com  adresimize ve Organizasyon komitesi üyelerine sorabilirsiniz.

TURNUVAMIZ 26 KATILIMCI SAYISINA GÖRE PLANLANMIŞ OLUP  BU YIL YİNE  İKİ DEFA YENİLEN TAKIMIN TURNUVAYA VEDA EDECEĞİ BİR ELEMİNASYON SİSTEMİ İLE YÜRÜTÜLECEKTİR.(26TEN AZ BİR KATILIMCI SAYISI İLE DE SİSTEM ÇALIŞMAKTADIR)

MAÇLAR 21 OCAK 2018 GÜNÜ BUDAKDOĞANCA KÖY KAHVESİNDE SAAT 10:30 DA YAPILACAK KURA ÇEKİMİNİN ARDINDAN SAAT 10:45 TE YAPILACAK İLK TUR MAÇLARI İLE BAŞLAYIAYACAK OLUP AKŞAM SAAT 18:00 CİVARINDA BİTMESİ PLANLANMAKTADIR.

 ÖĞLEN YEMEĞİ İÇİN GEÇMİŞ YILLARDA OLDUĞU GİBİ KÖFTE EKMEK-SUCUK EKMEK SATIŞI YAPILACAKTIR.. HER YIL SEVGİLİ DOSTUMUZ MEHMET DEMİRELTARAFINDAN VERİLEN BU HİZMET MEHMET DOSTUMUZUN İŞLERİNİN YOĞUNLUĞU SEBEBİ İLE BU YIL EDİRNEDE EKMEK ARASI KÖFTE SUCUK DÜKKANI BULUNAN VE AYNI İŞİ SEYYAR OLARAKTA YÜRÜTEN FARUK ADINDA BİR ARKADAŞ TARAFINDAN YAPILACAKTIR.  VE KATILIMCILAR 10,00 TL  ÖDEYEREK (EKMEK ARASI KÖFTE GARNİTÜR+AYRAN ) SATIN ALABİLECEKLERDİR.

TURNUVA SÜRECİNDE ÇAY İKRAMI BEDELSİZ OLARAK ORGANİSAZYON KOMİTEMİZCE SAĞLANACAKTIR.

 

MAKSAT BİRLİKTE OLMAK, OYUN BAHANE ZİHNİYETİ İLE FAZLACA HIRSLANIP BİRBİRİMİZİ KIRMADAN SÜRECEĞİNE İNANDIĞIMIZ TURNUVAMIZIN TÜM KATILANLAR İÇİN KEYİFLİ GEÇMESİNİ DİLİYORUZ.

Organizasyon Komitesi 

Necmettin KIYICI  Yılmaz FINDIK   Kadrican TÜKENMEZ  Eray KIYICI

 

TURNUVA ÖZEL KURALLARI

1-)Turnuvaya katılan ekip oyuncularından birinin Budakdoğancalı olması koşulu kaldırılmıştır.Budakdoğnaca’lı referans  göstermek koşulu ile 2 Oyuncu da misafir olabilir.  

2-)Turnuvaya katılmak için kişi başı 10,00 TL ücret ödenecek olup, bu bedel TURNUVA GİDERLERİ (Şampiyonluk plaketi,Oyun kağıdı,Çay ikramı ,garsonların iaşe ve ibate giderleri) için kullanılacak olup artan kısım www.budakdoganca.com site hesabına aktarılacaktır.Oyuncular bedelsiz çay ikramı yapılacaktır. 

3-) Turnuvanın 26 takımın katılımı 2 defa yenilen takımın eleneceği bir eleminasyon sistemi ile sürdürülecektir.TURNUVA 1 GÜNDE SONLANDIRILACAĞI İÇİN SÜRE SIKINTISI VARDIR.BU SEBEPLE 4. TUR SONUNDA PUAN SIRALAMASINDA İLK 8 İÇİNDE YER ALAN TAKIMLAR ÇEYREK FİNALE KALACAKTIR.

4.ÜNCÜ TUR SONUDA 2 YENİLGİSİ OLMADIĞI HALDE İLK 8 DE YER ALMAYAN TAKIMLAR DA TURNUVAYA VEDA EDECEKTİR.OYUN AVERAJLARI BİR SONRAKİ EŞLEŞMELERİ BELİRLEYECEĞİ GİBİ ÇEYREK FİNALE KALACAK TAKIMLARIN BELİRLENMESİ KONUSUNDA DA ETKEN OLACAKTIR.

 ÇEYREK FİNAL FİKSTÜRÜ AŞAĞIDA BELİRTİLMİŞTİR.

 4-) Maçlar 75 puan üzerinden TEK OYUN oynanacak ve Maç skoru bir sonraki tur eşleşmelerine esas olmak üzere kayıt altına alınacaktır.İlk tur eşleşmelerinde 2017 SÖMESTR TURNUVASINDA İLK 4 e giren takımların birbirleri ile eşleşmemeleri sağlanacak katılımcı sayısına göre ilk turda BAY geçmesi gereken takım olursa 2017SÖMESTR TRNUVA ŞAMPİYONU BAY GEÇECEKTİR. (2017 SÖMESTR TURNUVASINDA İLK 4  E GİREN EKİPLER BU DEFA FARKLI ORTAKLIKLAR OLUŞTURMUŞ İSE HANGİ OYUNCUNUN İLK DÖRTTE DEĞERLENDİRİLECEĞİNE KURA İLE KARAR VERİLECEKTİR)

 5-) 21 OCAK 2018 GÜNÜ SAAT 10:30 DA BUDAKDOĞANCA KÖY KAHVESİNDE İLK TUR EŞLEŞMELERİNİ BELİRLEYECEK KURALAR ÇEKİLECEKTİR VE SAAT :10:45 DE İLK TUR MAÇLARI BAŞLAYACAKTIR.MÜTEAKİP TURLAR MAÇ SONUÇLARINA GÖRE EN İYİ SONUCU ELDE EDEN TAKIMIN EN KÖTÜ SONUCU ELDE EDEN TAKIM İLE EŞLEŞECEĞİ BİR SİSTEM İLE BİLGİSAYAR PROGRAMI İLE YAPILACAKTIR.KURA ANINDA ORADA BULUNMAYANLAR KURALARI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR.

 

6-) ÖDÜL:Eşli batak oyununda köyümüzün en iyisi olma şerefine nail olarak kazanılacak olan prestijdir. Ayrıca Organizasyon komitesince yaptırılacak ŞAMPİYONLUK PLAKETİ önceki yıllar şampiyonlarının yanına asılacaktır.Bu yıl YİNE BİRİNCİ OLACAK EKİBE HATIRA ANLAMINDA OKEY TAKIMI VERİLECEKTİR, Ayrıca Turnuvalarımızın sponsoru Dr.Levent KOR tarafından her iki yarışmacıya da sembolik  birer kupa verilecektir.

ÖDÜL YÖNETMELİĞİMİZDE BULUNAN 3 DEFA ÜST ÜSTE ŞAMPİYON OLAN OYUNCUYA ÖZEL PLAKET YAPTIRILMASI ESASINA GÖRE BU YIL BU ŞEREFE ERİŞİLME OLASILIĞI BULUNMAKTADIR. ÖZLE PLAKETİ ÇERKEZKÖY OPTİMED HASTANESİ ORTAKLARINDAN TURNUVAMIZIN DAİMİ KATILIMCISI VE SPONSORU DR.LEVENT KOR BEY YAPTIRACAKTIR. (Üst üste 3 defa şampiyon olan ekip oyuncuları hiç değişmemişse 2 plaket yaptırılır)

7-) BU KURALLAR İÇİNDE SAYILMAMIŞ VE TURNUVANIN SEYRİ SÜRECİNDE ORTAYA ÇIKABİLECEK AKSAKLIKLAR İÇİN TURNUVA ORGANİZASYON KOMİTESİNİN ALACAĞI KARARLARA TÜM KATILIMCILAR UYMAK ZORUNDADIR.

                                                 TURNUVA GENEL KURALLARI

 1-Turnuvaya katılacak takım sayısı tek sayı olursa 2017Sömestr Turnuvası Şampiyonu veya ikincisi 2. Turda maçlara başlayacak, ilk tur BAY geçecek,

 2-2017 Sömestr turnuvasında ilk 4e girenler ilk tur kendi aralarında eşleşmeyecek.

 2017 Sömestr Turnuvası İlk 4

 

1

 

MUSTAFA VATAN

 

ERTUĞ AKAGÜN

2

 

 ERDEM ERSAÇMIŞ

 

 

 KADRİCAN TÜKENMEZ

 

3

 

 ŞABAN FINDIK

 ŞAHAN FINDIK

4

  ERGÜN ÖNAY

 LEVENT KOR

  

3-) İlk tur maçları  sonuçlarına göre, ( burada averaj önemli), en iyi ile en kötü eşleşecek şekilde eşlemeler yapılacak, BAY geçmek durumunda kalınması
halinde daha önce BAY geçmemiş ve en iyi takım bay geçecek, ve bay geçen takım takip eden turda en kötü takım ile eşleşecek.
Örnek: 23 takım ilk maçlarını yaptı ve sıralama oluştu,
1. BAY
2. Ve 23. Eşleşecek,
3. Ve 22. Eşleşecek,
4. Ve 21. Eşleşecek,
vb

 4-) İkinci maçlardan sonra 2 yenilgi alan takım elenecek şekilde VE daha
önce kendi aralarında maç yapmış olanlar eşleşmeyecek şekilde
yukarıda tanımlanan eşleşmelere ve maçlara devam edilecek. 4 Tur sonundaki sıralamaya göre ilk 8 Takım ÇEYREK FİNAL maçları yapar. 
                       (Turnuva Genel Kuralları ve Turnuvanın seyrini gerçekleştirecek olan Bilgisiyar programı dostumuz Hayrettin ÖZFİDAN tarafından hazırlanmıştır)

 

OYUN  KURALLARI

 1-) Kartlar teker teker ve saat yönünün tersi istikametinde (sağ yandan başlayarak) dağıtılacaktır. Oyun akışı da bu yönde yapılacaktır.

 2-) İhaleye girmek isteyen oyuncu en az 7 el almayı taahhüt etmek durumundadır. Kendinden önce başka bir oyuncu ihaleye girdi ise o oyuncunun taahhüdünün en az bir fazlasını alacağını taahhüt etmelidir. Bir defa pas geçen oyuncu ikinci defa konuşamaz ama ihaleye talip olan oyuncu rakibin artırmasından sonra tekrar artırma yapabilir.

 

3-) Oyuncuların hepsinin pas geçtiği durumlarda ihale kartları dağıtana 7 el alma şartıyla kalır.

 4-) Herhangi bir oyuncunun tek seferde 13 el alması halinde kendi ekibine +13, rakip ekibin hanesine de ihale bedeli kadar – (eksi) puan yazılır. ÇİZMEK vb deyimler turnuvamızda geçersizdir.

 

5-) İhaleyi alan oyuncunun ortağı oyuna hiçbir şekilde müdahale edemez.

 

 

2017 SÖMESTR TURNUVASI FİNAL GRUBU MAÇLARI
               
1.nci 8.nci 4.ncü 5.nci 2.nci 7.nci 3.ncü 6.ncı
               
       
   
    ŞAMPİYON    
     

    

    
 Okunma Sayısı : 259      
Eklenme Tarihi : 11.1.2018


 DAYANIŞMA GECEMİZ HEDİYE VERENLER

WWW.BUDAKDOGANCA.COM
HAYRİ OCAK
YILMAZ FINDIK
OSMAN KIYICI
PROSİS BİLGİSAYAR
OPTİMED HASTANESİ
TRAKYA OFSET 
REYHAN SAĞLAM
EDİRNE GRAFİK ÖZGÜR PEHLİVAN
FOTO SÖNMEZ
ARABACI TİCARET
ÖZAKGÜN CİĞERCİ
KIRKPINAR CİĞERCİSİ
SAMİ GÜNGÖR
TRAKYA BİRLİK
YARDIMCI PEYNİRLERİ
ÖZ-AR MARKET
ÜMİT DEMİREL -ÇIKTICI
SAMET AKSAN
BAHRİYE SAĞLAM
ŞİNASİYE BEKAR
......................................................................

 DÜĞÜN DERNEK TAKVİMİ  GÜNCELLENMİŞTİR.

......................................................................

 KAN GRUBU ÜYELİĞİ LİSTEMİZ GÜNCELLENMİŞTİR..  TIKLAYINIZ

......................................................................

***** 01 Mayıs 2015 ten itibaren köyümüz ile ilgili SMS alabilmek için LÜTFEN SİTEMİZE ÜYE OLUNUZ.****

......................................................................
GÜNCELLEME (17.09.2018)

2019 YILI DÜĞÜN DERNEK TAKVİMİMİZ GÜNCELENMİŞTİR.  TIKLAYINIZ

DÜĞÜNLERİMİZİN ÇAKIŞMAMASI İÇİN LÜTFEN DÜĞÜN TARİHLERİNİZİ SİTEMİZE BİLDİRİNİZ. 2123540@gmail.com

 Not: Davetiye Listesi için takvimin sol alt kısmında 2.sayfaya Tıklamanız gerekmektedir.

......................................................................
MEZUNİYET

SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİMİZ... Mezuniyet Fotoğraflarınızı  info@budakdoganca.com  adresimize gönderirseniz sitemizde yayınlamaktan mutluluk duyarız. SİTE YÖNETİMİ

......................................................................

EN DOĞRU HAVA TAHMİNİ İÇİN  TIKLAYINIZ

......................................................................
20.06.2011

Sayın Budakdoğancalılar; Web sitemiz aracılığı ile  her türlü sevinçlerinizi paylaşabilirsiniz. Yeter ki bizlere iletin..Sizlere bir telefon kadar yakınız... Necmettin KIYICI : 0505 453 27 78 , Yılmaz FINDIK : 0535 424 61 12

......................................................................

İlimizdeki Nöbetçi Eczaneler İçin TIKLAYINIZ 

......................................................................

       REKLAM ALANI

        MAİL ÜYELİĞİ


EDIRNE

İLİMİZİN 5 GÜNLÜK
 HAVA DURUMUNU
GÖRMEK İÇİN
TIKLAYINIZ