Ana Sayfa

 
       

    Anasayfa      Haber Detay Ekranı

 
   

12.GELENEKSEL ELŞLİ BATAK TURNUVASIGELENEKSEL 12. BUDAKDOĞANCA EŞLİ BATAK
TURNUVASI
TERİH : 02 ŞUBAT 2014 
YER : BUDAKDOĞANCA KÖY KAHVESİ
 
 
Sevgili Dostlar;
2007 Yılından beri düzenli olarak organize ettiğimiz EŞLİ BATAK TURNUVALARIMIZIN 12. sini  2014 SÖMESTR TURNUVASI adı ile her yıl olduğu gibi Şehir dışında görev yapan öğretmenlerimiz ile üniversitelerde okuyan öğrencilerimizin de katılabilmesi için SÖMESTR TATİLİNDE PAZAR GÜNÜ (02/02/2014) düzenliyoruz.
Turnuvaya ilişkin bilgiler aşağıdaki gibidir.Turnuvaya ilişkin sorularınızı info@budakdoganca.com adresimize ve Organizasyon komitesi üyelerine sorabilirsiniz.
TURNUVAMIZ 26 KATILIMCI SAYISINA GÖRE PLANLANMIŞ OLUP  BU YIL YİNE  İKİ DEFA YENİLEN TAKIMIN TURNUVAYA VEDA EDECEĞİ BİR ELEMİNASYON SİSTEMİ İLE YÜRÜTÜLECEKTİR.(26 DAN AZ BİR KATILIMCI SAYISI İLE DE SİSTEM ÇALIŞMAKTADIR)
 
MAÇLAR 02 ŞUBAT 2014 GÜNÜ BUDAKDOĞANCA KÖY KAHVESİNDE SAAT 10:30 DA YAPILACAK KURA ÇEKİMİNİN ARDINDAN SAAT 11:00 DA YAPILACAK İLK TUR MAÇLARI İLE BAŞLAYIAYACAK OLUP AKŞAM SAAT 18:00 CİVARINDA BİTMESİ PLANLANMAKTADIR.
 
ÖĞLEN YEMEĞİ İÇİN GEÇMİŞ YILLARDA OLDUĞU GİBİ KÖFTE EKMEK-SUCUK EKMEK SATIŞI YAPACAK PERSONEL AYARLANACAK VE KATILIMCILAR BEDELİNİ ÖDEYEREK BU HİZMETLERDEN FAYDALANABİLECEKLERDİR.
 
TURNUVA SÜRECİNDE ÇAY İKRAMI BEDELSİZ OLARAK ORGANİSAZYON KOMİTEMİZCE SAĞLANACAKTIR.
 
MAKSAT BİRLİKTE OLMAK, OYUN BAHANE ZİHNİYETİ İLE FAZLACA HIRSLANIP BİRBİRİMİZİ KIRMADAN SÜRECEĞİNE İNANDIĞIMIZ TURNUVAMIZIN TÜM KATILANLAR İÇİN KEYİFLİ GEÇMESİNİ DİLİYORUZ.
                                                                                                                     
Organizasyon Komitesi 
Necmettin KIYICI  Yakup AKSAN   Yılmaz FINDIK   Erdem ERSAÇMIŞ   Cem SBG Kadrican TÜKENMEZ
 
 
TURNUVA ÖZEL KURALLARI
1-)Turnuvaya katılan ekip oyuncularından birinin Budakdoğancalı olması koşulu (bu turnuvaya özel) kaldırılmıştır.Organizasyon komitesinin referansı ile turnuvamıza misafir oyuncuların da katılımı mümkündür.  
 
2-)Turnuvaya katılmak için kişi başı 10,00 TL ücret ödenecek olup, bu bedel TURNUVA GİDERLERİ (Şampiyonluk plaketi,Oyun kağıdı,Çay ikramı ,garsonların iaşe ve ibate giderleri) için kullanılacak olup artan kısım www.budakdoganca.com site hesabına aktarılacaktır.Oyuncular bedelsiz çay ikramı yapılacaktır. 
 
3-) Turnuva 26 takımın katılımı ile 2 defa yenilen takımın eleneceği bir eleminasyon sistemi ile sürdürülecektir.TURNUVA 1 GÜNDE SONLANDIRILACAĞI İÇİN SÜRE SIKINTISI VARDIR.BU SEBEPLE 4. TUR SONUNDA PUAN SIRALAMASINDA İLK 8 İÇİNDE YER ALAN TAKIMLAR ÇEYREK FİNALE KALACAKTIR.
 
4.TUR SONUDA 2 YENİLGİSİ OLMADIĞI HALDE İLK 8 DE YER ALMAYAN TAKIMLAR DA TURNUVAYA VEDA EDECEKTİR.OYUN AVERAJLARI BİR SONRAKİ EŞLEŞMELERİ BELİRLEYECEĞİ GİBİ ÇEYREK FİNALE KALACAK TAKIMLARIN BELİRLENMESİ KONUSUNDA DA ETKEN OLACAKTIR.
 
ÇEYREK FİNAL FİKSTÜRÜ AŞAĞIDA BELİRTİLMİŞTİR.
 
4-) Maçlar 75 puan üzerinden TEK OYUN oynanacak ve Maç skoru bir sonraki tur eşleşmelerine esas olmak üzere kayıt altına alınacaktır.İlk tur eşleşmelerinde 2013 SONBAHAR TURNUVASINDA İLK 6 ya giren takımların birbirleri ile eşleşmemeleri sağlanacak katılımcı sayısına göre ilk turda BAY geçmesi gereken takım olursa 2013 SONBAHAR TRNUVA ŞAMPİYONU BAY GEÇECEKTİR. (2013 SONBAHAR TURNUVASINDA İLK 6 YA GİREN EKİPLER BU DEFA FARKLI ORTAKLIKLAR OLUŞTURMUŞ İSE HANGİ OYUNCUNUN İLK ALTIDA DEĞERLENDİRİLECEĞİNE KURA İLE KARAR VERİLECEKTİR)
 
6-) 02 ŞUBAT 2014 GÜNÜ SAAT 10:30 DA BUDAKDOĞANCA KÖY KAHVESİNDE İLK TUR EŞLEŞMELERİNİ BELİRLEYECEK KURALAR VE SAAT :11:00 DE İLK TUR MAÇLARI BAŞLAYACAKTIR.MÜTEAKİP TURLAR MAÇ SONUÇLARINA GÖRE EN İYİ SONUCU ELDE EDEN TAKIMIN EN KÖTÜ SONUCU ELDE EDEN TAKIM İLE EŞLEŞECEĞİ BİR SİSTEM İLE BİLGİSAYAR PROGRAMI İLE YAPILACAKTIR.KURA ANINDA ORADA BULUNMAYANLAR KURALARI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR.
 
7-)ÖDÜL:Eşli batak oyununda köyümüzün en iyisi olma şerefine nail olarak kazanılacak olan prestijdir. Ayrıca Organizasyon komitesince yaptırılacak ŞAMPİYONLUK PLAKETİ önceki yıllar şampiyonlarının yanına asılacaktır.Bu yıl YİNE BİRİNCİ OLACAK EKİBE HATIRA ANLAMINDA BİRER ADET OKEY TAKIMI ÖDÜL OLARAK VERİLECEKTİR.
 
8-)BU KURALLAR İÇİNDE SAYILMAMIŞ VE TURNUVANIN SEYRİ SÜRECİNDE ORTAYA ÇIKABİLECEK AKSAKLIKLAR İÇİN TURNUVA ORGANİZASYON KOMİTESİNİN ALACAĞI KARARLARA TÜM KATILIMCILAR UYMAK ZORUNDADIR.
 
TURNUVA GENEL KURALLARI 
 
1-Turnuvaya katılacak takım sayısı tek sayı olursa 2013 Sonbahar Turnuvası Şampiyonu veya ikincisi 2. Turda maçlara başlayacak, ilk tur BAY geçecek,
2-2013 Sonbahar turnuvasında ilk 6 YA girenler ilk tur kendi aralarında
eşleşmeyecek.
 
 2013 Sonbahar Turnuvası İlk 6
 
 
 
3-İlk tur maçları  sonuçlarına göre, ( burada averaj önemli), en iyi ile en kötü eşleşecek şekilde eşlemeler yapılacak, BAY geçmek durumunda kalınması halinde daha önce BAY geçmemiş ve en iyi takım bay geçecek, ve bay geçen takım takip eden turda en kötü takım ile eşleşecek.
Örnek: 23 takım ilk maçlarını yaptı ve sıralama oluştu,
1. BAY
2. Ve 23. Eşleşecek,
3. Ve 22. Eşleşecek,
4. Ve 21. Eşleşecek,
vb
4- İkinci maçlardan sonra 2 yenilgi alan takım elenecek şekilde VE daha
önce kendi aralarında maç yapmış olanlar eşleşmeyecek şekilde
yukarıda tanımlanan eşleşmelere ve maçlara devam edilecek. 4 Tur sonundaki sıralamaya göre ilk 8 Takım ÇEYREK FİNAL maçları yapar. 
                       (Turnuva Genel Kuralları ve Turnuvanın seyrini gerçekleştirecek olan Bilgisiyar programı dostumuz Hayrettin ÖZFİDAN tarafından hazırlanmıştır)
  
OYUN  KURALLARI
 
1-) Kartlar teker teker ve saat yönünün tersi istikametinde (sağ yandan başlayarak) dağıtılacaktır. Oyun akışı da bu yönde yapılacaktır.
 
2-) İhaleye girmek isteyen oyuncu en az 7 el almayı taahhüt etmek durumundadır. Kendinden önce başka bir oyuncu ihaleye girdi ise o oyuncunun taahhüdünün en az bir fazlasını alacağını taahhüt etmelidir. Bir defa pas geçen oyuncu ikinci defa konuşamaz ama ihaleye talip olan oyuncu rakibin artırmasından sonra tekrar artırma yapabilir.
 
3-) Oyuncuların hepsinin pas geçtiği durumlarda ihale dağıtana 7 el alma şartıyla kalır.
 
4-) Herhangi bir oyuncunun tek seferde 13 el alması halinde kendi ekibine +13, rakip ekibin hanesine de ihale bedeli kadar – (eksi) puan yazılır. ÇİZMEK vb deyimler turnuvamızda geçersizdir.
 
5-) İhaleyi alan oyuncunun ortağı oyuna hiçbir şekilde müdahale edemez.
 

 

TURNUVAYA KATILAN EKİPLER
1 YILMAZ FINDIK HAYRETTİN ÖZFİDAN
2 LEVENT KOR ERGÜN ÖNAY
3 MEHMET GÜRER SALİM YILDIZ
4 BORA GÜDÜCÜ ZEKİ YORULMAZ
5 ŞABAN FINDIK ŞAHAN FINDIK
6  MEHMET KIYICI SELİM ALTAY
7  NECMETTİN KIYICI  BURHAN KABATAŞ
8  HALİL ÇELİK  ERDİ GÜÇLÜ
9  YAKUP AKSAN  İBRAHİM TAŞKIRAN
10  CEM SBG  BARIŞ EŞDER
11  YAŞAR EMİR  HALİL EMİR
12  ERDEM ERSAÇMIŞ  KADRİCAN TÜKENMEZ
13  MEHMET KURT  SALİH PAPRAT
14  OSMAN KIYICI  ADİL ARABACI
15  ÖZGÜR VATAN  TUĞRUL ÖZCAN
16  YÜCEL DESTERE  BAHADIR KARANFİL
17  HÜSEYİN YAVUZ  İLKAY BADEMOĞLU
18  AYHAN KIYICI  ÖMER TUKTA
19  KORAY OLCAR  SAVAŞ İZMİRLİ
20  OZAN DENİZ KIYICI  ATAMAN RAMA
21  EFECAN KOR  BUĞRA BAŞARA
22  EMİN EMİR  ONUR TERZİ
23  AHMET ERSAÇMIŞ  TURAN AYEVİ
24  ERAY KIYICI

 AHMET CAN KUŞ

25  UĞUR KÖSE  METİN KÜÇÜKGÜVEN
26  MUSTAFA VATAN  ERTAÇ CAN

 

 

2014 SÖMESTR TURNUVASI FİNAL GRUBU MAÇLARI
1.nci 8.nci 4.ncü 5.nci 2.nci 7.nci 3.ncü 6.ncı
       
   
    ŞAMPİYON  

    

    
 Okunma Sayısı : 2128      
Eklenme Tarihi : 1.2.2014

DUYURU SİSTEMİ

KÖYÜMÜZ İLE İLGİLİ DUYURULAR WHATSAPP MESAJI OLARAK GÖNDERİLMEYE BAŞLANMIŞTIR. WHATSAPP GRUBUMUZA ÜYE OLUNUZ..

GRUBA ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ

NOT: WHATSAPP YOLU İLE GELEN DUYURULARI İNTERNET KULLANMAYAN YAKINLARINIZA İLETECEĞİNİZİ UMUYORUZ.

......................................................................
GÜNCELLEME (12.10.2021)

2022 YILI DÜĞÜN DERNEK TAKVİMİMİZ GÜNCELENMİŞTİR.  TIKLAYINIZ

DÜĞÜNLERİMİZİN ÇAKIŞMAMASI İÇİN LÜTFEN DÜĞÜN TARİHLERİNİZİ SİTEMİZE BİLDİRİNİZ. 2123540@gmail.com

 Not: Davetiye Listesi için takvimin sol alt kısmında 2.sayfaya Tıklamanız gerekmektedir.

......................................................................
MEZUNİYET

SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİMİZ... Mezuniyet Fotoğraflarınızı  info@budakdoganca.com  adresimize gönderirseniz sitemizde yayınlamaktan mutluluk duyarız. SİTE YÖNETİMİ

......................................................................

EN DOĞRU HAVA TAHMİNİ İÇİN  TIKLAYINIZ

......................................................................
20.06.2011

Sayın Budakdoğancalılar; Web sitemiz aracılığı ile  her türlü sevinçlerinizi paylaşabilirsiniz. Yeter ki bizlere iletin..Sizlere bir telefon kadar yakınız... Necmettin KIYICI : 0505 453 27 78 , Yılmaz FINDIK : 0535 424 61 12

......................................................................

İlimizdeki Nöbetçi Eczaneler İçin TIKLAYINIZ 

......................................................................

       REKLAM ALANI

        MAİL ÜYELİĞİ


EDIRNE

İLİMİZİN 5 GÜNLÜK
 HAVA DURUMUNU
GÖRMEK İÇİN
TIKLAYINIZ